Darmowy serwer w Google Cloud dla Masternode

Konfiguracja darmowego serwera w Google Cloud dla Masternode

Chcieliśmy w tym artykule zaprezentować możliwość uruchomienia serwera dla Masternode w chmurze od Google za darmo. Za darmo w tym przypadku oznacza, że Google Cloud udostępnia nam bon o wartości $300 na 12 mies. Po roku korzystania z usługi bon straci ważność i będziemy musieli płacić za serwer według wystawianych faktur. więcej

Jak wyczyścić / odświeżyć Blockchain i nie stracić coinów?

Jak wyczyscic odswiezycz Blockchain

Czasami zdarza się tak, że nasz portfel nie jest zsynchronizowany na 100%, bo zaciął się na pewnym bloku albo programiści dokonali aktualizację sieci i nasz blockchain już nie jest właściwym blockchain monety. Więc, poniższa instrukcja pomaga wymusić ponowną synchronizację blockchain przy problemach z niepotwierdzonymi transakcjami czy blokami, albo nowymi transakcjami, które się nie pojawiają w portfelu.

więcej

Jak wstrzymać serwer Masternode?

Jak wstrzymac serwer Masternode

Czasami potrzebujemy zmienić monetę dla której została postawiona Masternode żeby sprzedać ich na gieldzie czy po prostu zmienić typ serwera, jeżeli ten coin jest np. Tier Masternode. Można to zrobić na kilka sposobów, nie jest to skomplikowane zadanie, ale wymaga wpisania kilku poleceń :)

więcej

Jak wybrać Masternode / opłacalność Masternode

oplacalnosc masternode

Dzisiaj postaramy się opisać kryteria, według których można podejmować decyzję o wyborze monety do inwestycji dla Masternode. Każdy zadaje pytanie, jak wybrać Masternode i czy to w ogóle się opłaca. Oczywiście ryzyko w krypto świecie jest wysokie, ale patrząc na pewne wskaźniki jesteśmy w stanie określić czy to jest dobry wybór do inwestycji, czy nie. Oczywiście nie jesteśmy instytucją finansową i niestety nie możemy powiedzieć czy opłacalność danego projektu będzie wysoka w ciągu długiego czasu, czy ten projekt zniknie za parę dni.

więcej

Jak uruchomić serwer Masternode?

Blog - Jak uruchomic serwer Masternode

Uruchomienie serwera Masternode (MN) z poziomu portfela wygląda prawie tak samo na wszystkich monetach (coinach), ten proces składa się tak na prawdę z kilku poleceń. W tym artykule pokażemy jak można uruchomić przygotowany wcześniej serwer pod masternode. W naszym przykładzie będziemy stosowali układu Windows Hot Wallet + Linux (Masternode) Cold Wallet.
więcej

Dinero: wezęl-masternode

dinero-masternode

Dinero – jest nową walutą cyfrową, oparta o Bitcoin i Dash, co pozwala na anonimowe, natychmiastowe płatności do każdego, w dowolnym miejscu na świecie. Dinero wykorzystuje technologię peer-to-peer bez centralnych serwerów: zarządzanie transakcjami i wydanie pieniędzy odbywa się w sieci monety. Dinero Core – nazwa oprogramowania z otwartym źródłem, które pozwala na korzystanie z tej kryptowaluty.

Logujemy się do naszego serwera Linux VPS i instalujemy Dinero Core w folderze głównym naszego użytkownika home/uzytkownik. więcej

Pirl MasterNode: jak skonfigurować?

konfiguracja-masternody-pirl

Wymagania:

  • 20,000 monet Pirl (do tego jeszcze niewielka kwota na transakcje)
  • Zainstalowany portfel Nautilus na komputerze – http://release.pirl.io/downloads/pirl/
  • Dedykowany serwer albo VPS (Virtual Private Server) – zainstalowany system operacyjny Linux, 4GB pamięci RAM, 20GB miejsca na dysku, 3TB transferu danych, publiczny adres IP.
  • Otwarte porty 30303, UDP i TCP w zaporze sieciowej.
  • Konto w Pirl PoseidonNależy korzystać z wygenerowanego trudnego do odgadywania hasła!

więcej

Noda i Masternoda: jak pasywnie zarabiać na kryptowalutach?

jak-zarabiac-na-kryptowalutach

Zarabiać na kryptowalutach (cryptocurrencies) można nie tylko w sposób aktywnego handlu na giełdach, inwestowaniu w ICO czy kopaniu pewnej monety na kartach graficznych, czy ASIC-ach. Więc są różne metody, aby zbierać satoshi do Swoich portfelów. Istnieje również i pasywna możliwość do zarabiania na tym rynku – za pomocą węzła/nody (node), o której i porozmawiamy w tym artykule.

Noda – co to jest

Korzystanie z Bitcoin bezpośrednio jest powiązane z pracą w blockchain, który jest rozproszonych rejestrem danych. Wszystkie informacje są udostępniane między ogromną ilością węzłów sieciowych, tworzących jednolitą sieć zdecentralizowanego typu. Jeden węzeł sieci – to noda (node). Przy tym sami użytkownicy i ich wirtualne portfele też są częścią wielkiego systemu i są odpowiedzialne za jej bezpieczeństwo, dlatego też są nodami. więcej

© 2015-2019 Hostovita sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.